چهارشنبه 18 خرداد‌ماه سال 1390

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

شهادت مظلومانه مجاهد نستوه و خستگی ناپذیر، یاور و خدمتگار صدیق پیشوای شهید استاد عبدالعلی مزاری، وکیل دلسوز مردم بامیان در شورای ولایتی، برادر عزیزم محمد جواد ضحاک رئیس شورای ولایتی بامیان، مایه تاثر عمیق اینجانب و همسنگران آن شهید گردیده، قلب مردم عزیز ما را داغدار نمود. 

من این ضایعه بزرگ را به خانواده داغدار و مصیبت دیده شهید ضحاک، یاران، همسنگران، دوستان و تمام مردم شریف ولایت بامیان تسلیت گفته برای آن شیهد غفران الهی و برای بازماندگان نش اجر و صبر مسئلت مینمایم.

شهادت سرداران مقاومت و خدمتگذاران راستین مردم که اینگونه با اعمال ضد انسانی از سوی تروریزم بین المللی طرح ریزی میگردد، نمیتواند روند خروشان مبارزه علیه دهشت افگنی را متوقف سازد.

من مکررا به مسئولین امر اعتراض کرده ام که صلح خواهی یک جانبه آنهم از موضع ضعف جز جری ساختن دهشت افگنان و گسترش دامنه جنگ و ترور نتیجه دیگری ندارد. اما بازهم شاهدیم که این روند ناکام ادامه دارد و متاسفانه مردم مظلوم ما باید تاوان این سیاست های ناکار را با جان و مال خود بپردازند.

لازم است ما از این وقایع دردبار درس عبرت گرفته با ارایه خط و مشی کار ساز که در آن مرز میان دوست و دشمن مشخص باشد، جلو اینگونه حوادث را بگیریم و از جان و مال مردم حراست نماییم.

من بار دیگر شهادت مظلومانه رئیس شورای ولایتی بامیان را به تمام ملت مظلوم افغانستان تسلیت گفته و از بارگاه رب العزت میخواهم به حرمت خون پاک شهدا، ملت ما را از مصیبتی که در آن گرفتار هستند نجات عطا فرماید.     

                                         

 

با احترام 

حاجی محمد محقق 

۱۷جوزا ۱۳۹۰ 

                                          مزارشریف